Pastarieji metai Utenai buvo ypač vaisingi – užderėjo prekybos centrų, kuriuose gyventojai ieško ne tik pigių, bet ir kokybiškų prekių. Neseniai į miestą atėjęs užsienio kapitalo tinklas deklaruoja, kad jo prekybos centruose trečdalį prekių sudaro lietuviškos, kita dalis – įvežtinė produkcija. O štai vietos tradicijas puikiai išmananti ir pirkėjų poreikius geriausiai žinanti UAB „Utenos prekyba“ neslepia, kad didžiąją pirkėjams siūlomų prekių dalį, t. y. apie 70 proc., sudaro Lietuvoje gaminama produkcija. Utenos krašto gaminiai sudaro daugiau nei 30 proc. visos prekių apyvartos.

„Utenos prekyba“ pirkėjams siūlo įsigyti platesnio asortimento prekių. Šalia pagrindinių nacionalinių tiekėjų, aprūpinančių visos Lietuvos parduotuves, gaminių „Utenos prekybos“ parduotuvėse galima rasti vietinių gamintojų produkcijos. Todėl šiuose prekybos centruose yra gerokai platesnis duonos, dešrų, kitų gaminių asortimentas, kurį papildo smulkesnės įmonės. „Tai ir nauda pirkėjui, nes randa tokių gamintojų prekių, kurių kitų tinklų parduotuvėse nerastų, kadangi jie yra per maži papulti į jų lentynas, ir smulkiajam gamintojui, nes jam sudaroma galimybė realizuoti savo produkciją“, – sakė „Utenos prekybos“ valdybos pirmininkas Robertas Miliauskas.

Jau kurį laiką vietinės prekybos tinklo parduotuvėse „Rašė“, „Santaka“, „Vyturiai“, „Aukštakalnis“ ir kitose išskirtinai mūsų krašto gamintojų produkcija žymima specialiu ženklu „Palaikome savus“. Tai padeda pirkėjui identifikuoti vietinių gamintojų produkciją, lengviau surasti norimą prekę. „Utenos krašto gaminiai – tai nebūtinai tik iš Utenos rajono atkeliaujantys produktai. Mūsų rajonas nepajėgus patenkinti visų pirkėjų poreikių, todėl mūsų krašto, regiono gamintojai – tai ir Anykščių, Rokiškio, Zarasų ir kitų artimų rajonų smulkieji gamintojai“, – aiškino R. Miliauskas ir pridūrė, kad „Utenos prekyba“ padeda jiems konkuruoti su didžiaisiais Lietuvos ir pasaulio produkcijos tiekėjais.

O vietinių gamintojų, kurių produkcijos gali įsigyti uteniškiai ir miesto svečiai, sąrašas iš tiesų gausus. Šaldytos, sūdytos, rūkytos ar vytintos žuvies uteniškiams parūpina Rokiškio rajone įsikūrusi Juozo Simučio individuali įmonė „Bajorų žuvis“, UAB „Vasaknos“. Obuoliai ir sultys, į Uteną atkeliaujantys iš Anykščiuose įsikūrusios akcinės bendrovės „Ažuožerių sodai“, jau seniai yra perkamiausių produktų sąraše. 3–4 tonos per savaitę – tiek obuolių kaimyninio rajono augintojai pristato į „Utenos prekybos“ parduotuves. Kone ištisus metus „Utenos prekybos“ parduotuvėse galima įsigyti daržovių, užaugintų ūkininko iš Užpalių Ramūno Milio, taip pat UAB „Anykščių daržovės“. Pastarosios įmonės direktorius Audrius Juška sakė, kad uteniškiams tiekia 4 rūšių pomidorus, ilgavaisius ir trumpavaisius agurkus bei braškes. „Klimato sąlygos Lietuvoje neleidžia daržovių tiekti ištisus metus, tačiau pertrauka yra nedidelė – apie 3–4 mėnesius. Į Uteną produktai atvežami kas antrą dieną, todėl jie yra švieži ir skanūs“, – aiškino A. Juška. Visa šviežia kiauliena, kuria prekiaujama „Utenos prekybos“ parduotuvėse, uteniškius pasiekia iš Anykščių. Kaimyniniame rajone kiaulininkyste besiverčiančios bendrovės „Vikonas“ direktorius Vladas Gindrėnas tikino, kad iš vakaro paskersto paršelio mėsa rytojaus dieną atsiduria ant prekystalio UAB „Utenos prekyba“ centruose „Rašė“, „Santaka“, „Vyturiai“ ir „Aukštakalnis“, todėl pirkėjai gali mėgautis nepriekaištingos kokybės ir skonio mėsa. Tačiau šviežios mėsos gali nusipirkti ne tik miesto gyventojai. Dalis šio produkto išvežama į kaimo parduotuves. Šviežia mėsa parduotuvėse tiekiama kas dvi dienas, todėl ji visada išlaiko geriausias skonio ir išvaizdos savybes.

Rokiškio mieste įsikūrusi bendrovė „Daivida“ pasirūpina, kad „Utenos prekybos“ tinklo parduotuvėse netrūktų lašinukų, skilandžių, įvairių kitų rūkytų, sūdytų mėsos gaminių. „Džiaugiamės, kad kaimynai mus palaiko, nuolat domisi naujovėmis, leidžia mums būti matomiems ir Utenoje“, – sakė bendrovės „Daivida“ pardavimų vadovė tradicinei rinkai Dita Khruleva. Iš Rokiškio į Uteną taip pat atkeliauja UAB „Rokiškio pienas“, „Lašų duona“ gaminiai.

Prekybos centre „Rašė“ sutikta uteniškė Audra teigė šioje parduotuvėje apsiperkanti visada. „Man patinka, kad čia prekės visada savo vietose, nereikia ieškoti kaip kituose prekybos centruose, kur nuolat viskas yra perstatoma, – teigė moteris. – Ir savo krašto gamintojų produkciją išryškinančius ženklus taip pat pastebėjau. Man tikrai svarbu, kad galiu nusipirkti vietoje užaugintų produktų. Juo labiau kad kai kuriuos ūkininkus, gamintojus pažįstu asmeniškai ir žinau, kad perku tikrai kokybišką produktą.

Kita pirkėja, sutikta prekybos centre „Rašė“, Šarūnė Tarulė sakė, kad ji dažniausiai renkasi UAB „Utenos prekyba“ parduotuves. „Aš auginu du vaikus, todėl man svarbu, kad produktai būtų švieži ir kokybiški. Mūsų šeima vertina sveiką gyvenimo būdą, o „Utenos prekybos“ tinklas visiškai atitinka mūsų lūkesčius, – atviravo Š. Tarulė. – Pastebėjau, kad „Utenos prekybos“ centruose atsirado naujas ženklas „Palaikome savus“. Tai pagirtina iniciatyva, kuriai aš pritariu. Man svarbu palaikyti mūsų krašto gamintojus, nes tikiu, kad jų tiekiama produkcija yra sveika, skani ir šviežia.“ Uteniškė pabrėžė, kad „Utenos prekybos“ tinklo parduotuvėse visada galima rasti prekes savo vietose. Moters teigimu, tai sutaupo jos, kaip dviejų vaikų mamos, laiko.

UAB „Utenos prekyba“ parduotuvėse vykdoma iniciatyva Utenos krašto gaminys „Palaikome savus“. Pirkdami Utenos krašto gaminius, Jūs remiate šio krašto gamintojus. Ką apie tai manote Jūs? Kviečiame pareikšti savo nuomonę ir pateikti pasiūlymus dėl iniciatyvos „Palaikome savus“ el. paštu centras@utenosprekyba.lt arba nemokamu telefonu.

 

Daugiau informacijos galite rasti:

http://udiena.lt/aktualijos/item/10326-utenos-prekyba-palaiko-savus

http://udiena.lt/verslas/item/9668-utenos-prekyba-remia-musu-krasto-gamintojus

http://udiena.lt/verslas/item/9497-uteniskiai-megaujasi-sviezia-ir-kokybiska-mesa